КЗ "Бірківський ЗДО"
Харківська область, Чугуївський район

Психологічна служба закладу

Тимченко Валерія Сергіївна - практичний психолог 

  Валерія Тимченко - практичний психолог

  Номер телефону: +380978331233

  E-mail: v.timchenko1984@gmail.com       

 

"Діти – це вічний двигун, стрибач, бігач, штовхач, скакач, хапач, а ще міцно обіймач і цілувач!" 

Графік роботи
Дні тижня  Загальна кількість годин
Понеділок  8:00 - 14:30
Вівторок  8:00 - 14:30
Середа  8:00 - 14:30
Четвер  8:00 - 14:30
П'ятниця  8:00 - 14:30
Разом  30 год.

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ЗАКЛАДУ

Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісніі проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчають ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети, характеристики та багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.

А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?  

Чомусь існує утвердження, що до психологів потрібно йти в тому випадку, якщо ситуація зовсім критична.  

Це зовсім не так. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.

Тому, якщо у Вас є якась тривога за свого малюка, ви можете звернутись за допомогою психолога навчального закладу, разом Ви зможете розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є.

Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Разом  набагато простіше розібратися в суті виниклих труднощів.

Що роблять дитячі психологи? 

 Психодіагностика

Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в  арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашу дитину щось намалюват, може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збираються необхідні дані.

 Розвиваючі заняття

За допомогою розвиваючих психологічних ігор  у дитини розвиваються різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в  арсеналі фахівця розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.

• Корекційно-відновлювальна робота

За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережила сильний стрес - втрата близьких, фізичне або психічне насильство і т.п. 

Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Ззаняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так таких що складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають потужним засобом допомоги.

• Консультування батьків та сімейне консультування

У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини проблеми що виникла  - всі дитячі труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини, досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишньому дитини. Саме тому, практичним психологом проводяться індивідуальні консультації, які здійснюються за запитом від батьків.

Ще одним  напрямком роботи є просвітницький – виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи ДНЗ.

На жаль, вирішити психологічні проблеми дітей тільки в умовах дитячого садка, на заняттях з психологом неможливо.

Без взаємодії з батьками дитини така робота буде носити поверхневий характер.  Тому, в першу чергу, бажання батьків взаємодіяти з психологом, допомогти дитині подолати проблемні моменти, є найважливішим фактором на шляху змін на краще.

Тільки спільна плідна робота дасть позитивний результат.

Як відомо, краще не чекати проблеми, а зробити все, щоб її уникнути. 

Логін: *

Пароль: *